Warcaby – rozwojowa gra dla dzieci

Warcaby – rozwojowa gra dla dzieci.

Różnice pomiędzy warcabami a szachami

Czy jesteś właśnie na etapie szukania dydaktycznej pomocy dla dziecka? Na pewno szachy oraz warcaby są popularnymi grami, które wiele nas nauczą. Obie te gry rozwijają zdolność analitycznego oraz bardzo szybkiego myślenia, a do tego spostrzegawczość. Nie bez powodu nazwać je można niewychodzącymi z mody oraz ponadczasowymi. Z uwagi na swoje zalety zarówno warcaby, jak i szafy są pomysłami doskonałymi na prezent. Szczególnie jeśli brakuje ich w repertuarze rozrywek dodatkowych.

Z pozoru warcaby oraz szachy są do siebie podobne. Jednak bliżej się im przyglądając, znajdziemy sporo różnic. Takie same są plansze z jasnymi oraz ciemnymi polami. Widzimy jednak różnicę w kształcie pionków. W warcabach do czynienia mamy z elementami płaskimi, które swoimi konturami przypominają dropsy. Występują one w dwóch kolorach. W szachach mamy do czynienia z figurami, a każda z nich jest nazywana odpowiednio. Przykładem jest między innymi skoczek, goniec, wieża, czy też hetman.

Z warcabami jest znacznie prościej. Wszystkie pionki się poruszają tak samo. Między innymi dlatego, że gra w warcaby polecana jest także dla dzieci. Jej zasady są o wiele prostsze niż w przypadku szachów, co sprawia, że stanowią wstęp doskonały do nauki gry królewskiej.

Warcaby – sport dla umysłu

Zabawa bez dwóch zdań jest najlepszym sposobem na zaangażowanie dziecka w naukę. Przy okazji jest to bardzo towarzyska rozrywka. Zagospodaruje doskonale wolny czas naszych dzieci. Nie marnują go one na przesiadywanie przed komputerem.

Dziecko poza oczekiwaną rozrywką może się nauczyć oraz nabywać całkiem nowych umiejętności, a przy tym się rozwijać w danej dziedzinie. Mając w domu dziecko chodzące do przedszkola, możemy zaznajamiać go spokojnie ze wszelkimi zasadami warcabów. Są one o wiele prostsze do zapamiętania niż w przypadku szachów, więc dziecko w wieku czterech lub pięciu lat da sobie na pewno radę.

warcaby, gra w warcaby, szachy i warcaby