Moja Polska Samorządna – konkurs filmowy

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zachęca do uczestnictwa w konkursie filmowym “Moja pasja samorządna“! Ze zgromadzonych filmów zrobimy jeden wspólny film: „Nasza Polska Samorządna” na 25-lecie reformy samorządowej w 2015 roku!
Rok 2014 to rok wyjątkowy, w którym upływa 25 lat wolnej i demokratycznej Polski. Jest to świetna okazja, by przypomnieć reformę samorządową, która radykalnie zmieniła ustrój Polski, zrywając z systemem centralnego zarządzania na rzecz demokracji lokalnej, bo samorząd jest wspólnotą mieszkańców.

Chcielibyśmy przypomnieć o tym, jak dzięki zaangażowaniu i determinacji kilku wizjonerów, którzy umieli pociągnąć za sobą masę odważnych ludzi, udało się odbudować samorządność lokalną, wizję „małych ojczyzn”, zrywając z monolitem władzy centralnej. Wprowadzenie reformy samorządowej wymagało ogromnej rozwagi i odwagi w podejmowaniu pionierskich decyzji, stawiania czoła dotychczasowym elitom władzy, całkowitego przekształcenia wszystkich sfer naszego życia. Dzięki konkursowi chcemy ukazać skalę przemian i trud ich wprowadzania! Chcemy odnaleźć pierwszych samorządowców i ludzi, którzy zaangażowali się w budowanie samorządności w całej Polsce, w najmniejszych nawet miejscowościach, biorąc w swoje ręce sprawy swojej wspólnoty mieszkańców.
W konkursie może wziąć udział każdy i zrealizować wybrany moduł filmu o samorządzie: wczoraj, dziś i jutro. Z tych modułów zbudujemy wspólny film. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: młodzież do 18 roku życia i dorośli.

Są wysokie nagrody!

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: millionyou.com/polskasamorzadna

Szczególnie zachęcamy do przeprowadzania wywiadów z pierwszymi samorządowcami. Zebrane materiały przekażemy do Archiwów Przełomu 1989-1991.

Konkurs realizowany jest w ramach jubileuszu 25-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, obejmuje go patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – 25 lecie Wolności.

Partnerami Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Szkoła Wajdy, Fundacja Orange i Fundacja Kino Polska. Organizatorem konkursu jest Millionyou sp. z.o.o. http://millionyou.com/