Najlepsze filmy o psach i z psami w rolach głównych

Dzisiejszy post dedykujemy miłośnikom psów. Pewnie szukacie jakiś dobrych filmów, gdzie psy odgrywają w nich ważne role. Oto kilka, które możemy z całą pewnością polecić:

Mój przyjaciel Hachiko – dramat z 2009 roku. Profesor Parker Wilson szuka domu dla bezdomnego psa. Między nimi powstaje wielka więź.

Biały Bóg – Jest to dramat produkcji węgiersko, niemiecko szwedzkiej. Pies Lili gdy zostaje porzucony i skrzywdzony wraz z innymi psami zaczyna się mścić na ludziach, którzy mu to zrobili.
Marley i ja – komedia USA z 2008 roku. Zaraz po ślubie Jenny i John przeprowadzają się na Florydę gdzie dostali pracę. Jenny pragnie dziecka, jednak John nie jest jeszcze pewien czy go chce. Przyjaciel doradza mu by kupił psa, z którym będzie mniej kłopotów niż z dzieckiem, a przy okazji sprawdzą się jakimi by byli rodzicami. Kupują małego labradora Marleya. Pies sprawia masę kłopotów, nawet gdy rośnie dalej zostaje taki sam i ciągle chce się bawić. Pies staje się prawdziwym przyjacielem.

Chihuahua z Beverly Hills – Chloe to rozpieszczona chihuahua, która mieszka w Beverly Hills, wraz ze swoją opiekunką wyrusza do Meksyku. Chloe gubi się. Angela i jej przyjaciel starają się odnaleźć psa zanim o tym, że zaginął dowie się właścicielka. Tymczasem Chloe próbuje wrócić do domu sama w czym pomaga jej nowy przyjaciel Delgado i Papi. W szczęśliwym powrocie Chloe do domu stara się przeszkodzić człowiek, który zajmuje się ustawianiem walk. Czy Chloe wróci do domu?

K-911 – kryminalna komedia produkcji USA z 1999 roku. Detektyw Dooley i pies Jerry Lee dalej walczą z przestępczością wykazując się odwagą, poświęceniem, sprytem, a przy tym dobrze się bawiąc. Z niechęcią przyjmują do swojej drużyny młodszy zespół K-9, piękną detektyw Welles oraz jej dobermana Zeusa. Dooley twierdzi, że w ogóle są mu niepotrzebni. Jednak sytuacja się zmienia kiedy będzie zmuszony połączyć siły w celu schwytania strzelca.
A Wy jakie znacie ciekawe filmy z psami?