House of Cards

House of Cards to serial produkcji amerykańskiej z 2013 roku. Jest to dramat polityczny. Jak dla mnie rewelacja. Na pewno z jeden z lepszych seriali ostatnich lat. Serial cały czas trzyma w napięciu, jest mnóstwo intrygi i fenomenalna gra aktorska głównych postaci/. Kto gra w rolach głównych?

  • Kevin Spacey
  • Robin Wright
  • Kate Mara
  • Kristen Connolly
  • Corey Stoll

Scenariusz na podstawie powieści Michaela Dobbsa oraz jest nawiązaniem do miniserialu BBC Dom z kart z 1990. Autorem scenariusza jest Beau Willimon.

Cały pierwszy sezon, czyli 13 odcinków zostało udostępnionych 1 lutego 2013 na stronie internetowej platformy Netflix. W naszym kraju House of Cards udostępniony został w ramach usługi VOD Seriale+ platformy nc+ od 1 lipca 2013, później emitowany na kanale Ale Kino+ od 19 października 2013. Premiera drugiej serii odbyła się na portalu Netflix 14 lutego 2014 już po tym, jak zapowiedziano powstanie trzeciej serii House of Cards. W Polsce druga seria nadawana była od 21 lutego 2014 przez Seriale+

 

Główny wątek serialu rozgrywa się wokół Francisa Underwooda, który należy do Partii Demokratycznej w Kongresie USA. Zostaje on pozbawiony stanowiska Sekretarza Stanu przez prezydenta Garetta Walkera przez co próbuje się na nim zemścić.
Francis ma żonę Claire, która jest równie bezwzględna jak on, zrobi wszystko by osiągnąć swój cel.